Przerwa na czytanie – rekord!

20231026_112742

IV Międzynarodowa Edycja VIII Ogólnopolskiej akcji w biciu rekordu w czytaniu na przerwie

PRZERWA NA CZYTANIE 2023

Dnia 26.10.2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 im. T. Halika w Warszawie, ul. Wilczy Dół 4 uczestniczyli w biciu rekordu w czytaniu książek. Po podsumowaniu okazało się, iż w akcji wzięło  udział 556 uczniów. W budynku A czytało 355 uczniów z klas 4-8, a w bud. B  uczestniczyło w akcji 201 dzieci, które czytały same lub czytali im nauczyciele w specjalnie utworzonych Kącikach czytelniczych.

Jak przebiegały przygotowania? Najpierw, za pośrednictwem Librusa, przekazałyśmy uczniom, nauczycielom i rodzicom informację o wybranym terminie akcji, przybliżyłyśmy jej cel i przedstawiłyśmy harmonogram działań. Również wydrukowałyśmy na żółtych kartkach plakaty (aby były dobrze widoczne z daleka) reklamujące nasze wydarzenie. Następnie umieściłyśmy je na drzwiach każdej sali, na korytarzach i przy wejściu do szkoły. Tak jak w ubiegłym roku o akcji poinformowałyśmy również uczniów z Samorządu Uczniowskiego, którzy przypominali swoim kolegom i koleżankom o akcji. Nadszedł dzień bicia rekordu, uczniowie czytali na korytarzach, w swoich salach, w świetlicy. Tego dnia był boom na bibliotekę, dzieci prosiły nas o pomoc w wyborze ciekawej lektury. Przyjemnie było potem usłyszeć, że  książka tak ich zaciekawiła, że nie mogli się od niej oderwać.

Akcja IV PRZERWA NA CZYTANIE po raz kolejny zachęciła wszystkich do czytania. Pokazała też, że każdy moment sprzyja temu, aby sięgnąć po książkę. Jest to wspaniała okazja, żeby porozmawiać o tym co się przeczytało, co zainteresowało, czy poruszyło.