BohaterON

Dowiedz się więcej o akcji.

BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej.

Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju.

Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

W klasach 1a, 1b, 1d, 2a, 2b, 2c, 3a, 3b, 3s odbyły się zajęcia poruszające zagadnienia II wojny światowej oraz Powstania Warszawskiego. Dzieci poznały historie konkretnych ludzi, BOHATERÓW, którzy poświęcali się dla Polski w okresie wojennym. Obejrzenie filmu o akcji, quiz historyczny, puzzle o symbolach Powstania Warszawskiego to niektóre elementy lekcji przeprowadzonych przez wychowawców w klasach.

Uwieńczeniem wszystkiego było wykonanie kartek dla Powstańców. Na kartkach znalazły się słowa wdzięczności za waleczność, odwagę a także słowa wyrażające szacunek dla Bohaterów. Były również życzenia oraz prośby o odpowiedź. Niejedna kartka przyciągała wzrok wykonanymi własnoręcznie rysunkami o tematyce patriotycznej, np. znak Polski walczącej, flaga, orzeł.

Mamy nadzieję, że kartki, które Powstańcy Warszawscy dostaną od uczniów i nauczycieli naszej szkoły dadzą radość i pozytywną energię Bohaterom.

[maxmegamenu location=max_mega_menu_10]